مجله آرایشی

راهنمای انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن

راهنمای انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن

انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن برای بسیاری از خانم ها بسیار زیبا و سرگرم کننده است. انواع رنگ های زیبا و ترکیب آن ها طرح های منحصر به فردی را ایجاد می‌کند که برای هرکسی جذاب است. با این حال، رنگ دنیای پیچیده ای است، بنابراین عجله ای برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد.

هنگام انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن، همیشه باید به رنگ پوست خود توجه کنید. ممکن است هر روز با رنگ های مختلفی روبرو شوید و دوست دارید همه آن ها را استفاده کنید.

با این حال، اگر این رنگ ها با رنگ پوست شما همخوانی نداشته باشند، هیچ جلوه خوبی به دستانتان نمی‌دهد. همین قانون در هنگام انتخاب طراحی ناخن نیز صدق می‌کند. بنابراین باید در انتخاب رنگ لاک ناخن خود دقت کنید.

بمنظور تهیه و خرید انواع مختلف  لوازم آرایش ناخن اینجا کلیک کنید .

انتخاب رنگ لاک ناخن مناسب بر اساس رنگ پوست

لاک زدن تاثیر زیادی در زیبایی ناخن ها و دست ها دارد. حتی گاهی اوقات یکی از سرگرمی هایی است که خانم ها دوست دارند آن را انجام دهند.

اگر اهل لاک زدن باشید بدون شک با مشکل انتخاب رنگ آن طبق پوست خود روبرو خواهید شد. در ادامه سعی کردیم شما را در این انتخاب کمک کنیم:

پیشنهاد مطالعه: کدام رژ لب مناسب پوست شماست؟

1. رنگ پوست روشن

رنگ پوست روشن که بیشتر به عنوان رنگ پوست سرد هم گفته می‌شود، به رنگ هایی نیاز دارد که درخشندگی بیشتری به آن اضافه کند. پس بهتر است از رنگ های نود و پاستلی در محدوده صورتی یا آبی را انتخاب کنید.

اما از رنگ های تیره که تضاد زیادی با پوست ایجاد می‌کنند، خودداری کنید. علاوه بر این، سایه های طوسی و خاکستری رنگ های خنثی در نظر گرفته می‌شوند که مناسب هر رنگ پوستی هستند.

اما لاک های سرد این رنگ ها برای افراد با پوست روشن جذاب تر و درخشان تر است. اگر می‌خواهید از لاک قرمز استفاده کنید، رنگ قرمز را با ته رنگ آبی انتخاب کنید. زیرا رنگ قرمز گرم است و روی پوست دست تأثیر منفی می گذارد.

رنگ پوست روشن

2- رنگ لاک برای پوست سفید

خانم های با پوست روشن می‌توانند رنگ های مختلفی را انتخاب کنند. زیرا این پوست ها می‌تواند با بسیاری از لاک ها هماهنگ شود.

با این وجود، اگر می‌خواهید روی ناخن های خود رنگ های مصنوعی استفاده کنید، باید از سایه های نارنجی و سبز خودداری کنید. بهترین رنگ لاک ناخن برای این رنگ پوست قرمز، آبی روشن، صورتی و در مجموع رنگ های تن سرد است.

3- رنگ لاک برای پوست گندمی

زیبایی پوست گندمی در کنار یک رنگ سفید دو چندان می‌شود. همچنین کنتراست زیاد می‌تواند این رنگ پوست را جذاب تر کند. به همین دلیل در زمان انتخاب رنگ لاک ناخن برای این پوست باید به سراغ رنگ های متضاد این پوست رفت.

بهترین رنگ لاک ناخن برای پوست گندمی قرمز و نارنجی است. به طور کلی پوست گندمی و رنگ قرمز رابطه خاصی با یکدیگر دارند و به خوبی با هم ترکیب می‌شوند. همچنین رنگ های سرد مانند آبی کبالتی نیز برای این پوست استفاده زیادی دارد.

4- رنگ لاک برای پوست سبزه

رنگ طلایی یا هلویی را می‌توان بهترین رنگ ناخن برای سبزه ها دانست. این رنگ پوست زیر دسته رنگ گرم بوده و با زرد گرم سازگار زیادی دارد.

همچنین با سایه های آبی و نقره ای زیبا به نظر می‌رسد. به شما توصیه می‌کنیم از رنگ های آبی تیره، قرمز، زرد برای این پوست خودداری کنید.

5- رنگ پوست تیره

حال افرادی که پوست تیره‌تری دارند برایشان سؤال پیش می‌آید که بهترین رنگ لاک ناخن برای آن‌ها کدام است؟

این افراد می‌توانند از سایه ‌های تیره‌تر مانند مارونی، قرمز تیره یا سبز تیره و موکا استفاده کنند. البته رنگ های روشن مانند قهوه‌ای شکلاتی روشن نیز روی پوست شما عالی به نظر می‌رسد.

اما این نکته را فراموش نکنید که رنگ های روشن مانند سفید، نقره ای، نارنجی و صورتی می‌تواند پوست شما را تیره و کدر جلوه دهد پس از آن برای زیبایی ناخن خود استفاده نکنید.

رنگ پوست تیره

نکات کلیدی طراحی و لاک ناخن

دنیای طراحی ناخن یکی از جذاب ترین دنیاهای هر خانمی است. اما برای طراحی ناخن باید نکاتی را رعایت کنیم.

گاهی اوقات ناخن های شما زبر هستند یا مثلاً لاکی که می‌زنید به رنگ دلخواه شما نمی‌آید یا ماندگاری زیادی ندارد. برای جلوگیری از این مشکلات، چند نکته کلیدی را با شما مرور می‌کنیم:

1- مقدار آغشتگی قلم لاک

هر چه قلم بیشتر به لاک آغشته شود، رنگ لاک شما تیره تر می‌شود. ممکن است حتی این مایع از روی ناخن سرازیر شده و جلوه بدی به آن بدهد.

2- تکان دادن افقی ظرف لاک

اگر قبل از اینکه در طرف ناخن خود را باز کنید آن را به صورت افقی تکان دهید دیگر موقع استفاده روی ناخن شما حباب نمی‌افتد.البته همین نکته ظریف را خیلی از خانم ها نمی‌دانند و در زمان لاک زدن با مشکل روبرو می‌شوند.

3- پاک کردن ناخن

گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که لاک به خوبی روی ناخن های شما نمی‌نشیند.زمانی که ناخن های شما چرب هستند این اتفاق می‌افتد. در آن زمان باید ناخن ها را با الکل یا مواد شوینده تمیز کرد.

پاک کردن ناخن

4‌- استفاده کردن از لاک‌های اکلیلی پایه

  • لاک براق باعث افزایش جذابیت دست می شود.
  • این لاک ها سایز ناخن بزرگ تر نشان میده.
  • استفاده از رنگ‌های اصلی می‌تواند ماندگاری لاک ناخن را طولانی‌تر و جذابیت آن را دو چندان کند.

5- کشیده شدن ناخن‌ها

شما می‌توانید با انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن که متناسب با رنگ پوست شما باشد این کار را انجام دهید.

بهترین روش برای بلند جلوه دادن ناخن ها استفاده از دو رنگ در زمان لاک زدن ناخن است.برای مثال یک قسمت را نقره ای و سمت دیگر را سورمه ای بزنید.

6- وازلین زدن به پوست اطراف ناخن

هنگام استفاده از لاک می‌توانید از وازلین استفاده کنید تا از خروج لاک از لبه های ناخن جلوگیری کنید.برای این کار ابتدا یک لایه ضخیم از وازلین را با استفاده از گوش پاک کن دور ناخن های خود بمالید سپس شروع به زدن لاک کنید.

وقتی از خشک شدن لاک مطمئن شدید، دست های خود را با مواد شوینده یا صابون بشویید. برای این کار می‌توانید به جای وازلین از چسب مخفی، نوار چسب و مرطوب کننده های مختلف نیز استفاده کنید.

عوامل موثر در انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن

برای انتخاب رنگ مناسب لاک باید کمی تحقیق کنید، اما انتخاب رنگ در کنار تنوع می‌تواند بسیار جالب باشد. اهمیت این انتخاب کم نیست.

لباس‌ها، رنگ پوست و حتی شکل دست‌هایتان بر این انتخاب تأثیر می‌گذارد. مثلاً اگر انگشتانتان کوتاه است، نباید لاکی انتخاب کنید که انگشتانتان را کوتاه‌تر و پهن‌تر نشان دهد و برعکس برای ناخن های خیلی بلند رنگ لاک شما باید جوری انتخاب شود که آن را جذاب‌تر نشان دهد.

عوامل موثر در انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن

در ادامه نکات مهمی را که می‌تواند در انتخاب رنگ لاک ناخن شما مؤثر باشد با هم بررسی می‌کنیم:

1- رنگ پوست و تاثیر آن بر انتخاب رنگ لاک

به گفته بسیاری از منابع، یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب لاک ناخن، رنگ پوست شما است. به طور کلی قوانین ساده ای برای انتخاب رنگ ناخن بر اساس رنگ پوست وجود دارد.

به عنوان مثال، پوست روشن با رنگ های تیره، به خصوص آبی، عالی به نظر می‌رسد. پوست روشن با قرمز تیره به خوبی هماهنگ می‌شود و پوست برنزه با هر رنگی به خوبی همخوانی دارند.

2- آرایش و رنگ لاک ناخن

در آرایش خود باید بین انتخاب ترکیب رنگ ها تعادل برقرار کنید. بهترین راه انتخاب رنگ لاک ناخن استفاده از رنگ مکمل طبق ترکیب رنگ آرایش است.

داشتن یک رنگ در تمام بدن جالب نیست، شما را کمی کسل کننده نشان می‌دهد. البته برخی از زمان ها استثنائاً هم وجود دارد و آن وقتی است که رنگ رژ و لاک شما با هم در یک تناژ رنگ باشد.

3-هماهنگی رنگ مورد نظر لاک با مناسبت

هنگامی که می‌خواهید بهترین رنگ لاک ناخن را انتخاب کنید، باید روز یا مناسبت آن را نیز در نظر بگیرید.

اگر می‌خواهید برای کارهای روزمره از لاک استفاده کنید می‌توانید از لاک های رنگارنگ و حتی طرح های زیبا استفاده کنید.

اگر می‌خواهید به محل کار بروید یا در یک جلسه کاری یا چیزی مشابه شرکت کنید، رنگ های خنثی را انتخاب کنید.

اما اگر می‌خواهید یک شب را با دوستان خود بگذرانید، قرمز رنگ فوق‌العاده‌ای است. اما هر کاری که انجام می‌دهید، سعی کنید آن را تیره‌تر کنید یا با رنگ طلایی متالیک خود هماهنگ کنید.

4- فصل و هماهنگی با رنگ مورد نظر لاک

فصل نیز عامل مهمی برای انتخاب رنگ مناسب ناخن است. رنگ های تیره در زمستان عالی هستند.اما در فصل بهار هیچ محدودیتی وجود ندارد، باید به موارد دیگری نیز توجه کرد.

تابستان زمان مناسبی برای رنگ های گرم، رنگ های روشن و تند و رنگ های نئون است. برای پاییز، رنگ های برنزی، طلایی، قرمز، بنفش و برخی رنگ های خنثی خوب به نظر می رسند.

نکاتی مهم قبل از انتخاب بهترین رنگ برای لاک ناخن

  • اگر قصد خرید لاک ناخن با مارک خاصی را دارید، حتماً به ظاهر مارک اصلی توجه کنید، از اکثر برندهای خاص لاک نیز تقلبی وجود دارد.
  • بنابراین برای جلوگیری از خرید لاک های تقلبی، حتماً با نمونه های اصلی آشنایی پیدا کنید.
  • بهتر است لاک هایی بخرید که دارای گواهی سلامت از وزارت بهداشت یا مؤسسات معروف هستند.
  • به تاریخ انقضای لاک دقت کنید، بسیاری از لاک ها بعد از تاریخ انقضا کیفیت خود را از دست می‌دهند.
  • لاک تقلبی و بی کیفیت بعد از مدتی به ناخن ها آسیب می‌رساند.
  • مواد شیمیایی موجود در این لاک ها می‌توانند به بافت ناخن و حتی دست ها آسیب برسانند که برخی از آنها می‌توانند باعث ایجاد حساسیت، تورم و قرمزی پوست شوند.

نکاتی مهم قبل از انتخاب بهترین رنگ برای لاک ناخن

سخن آخر

فقط مدل لباس یا علایق شخصی شما نمی‌تواند در تعیین بهترین رنگ لاک ناخن تأثیر بگذارد. شما باید مراقب باشید که رنگ لاکی که انتخاب می‌کنید با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد.

زیرا یکی از اصول اولیه لباس پوشیدن خوب همین مورد است که تأثیر زیادی روی ظاهر شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *