نمایش دادن همه 5 نتیجه

ماسک مو کراتین یکی از بهترین جایگزین ها برای کراتینه کردن مو در آرایشگاه ها است، که علاوه بر بی خطر بودن می تواند بسیار کم هزینه تر باشد.

یکی از مهم ترین مزیت ماسک های کراتین در مقایسه با سایر روش های صافی مو، امکان استفاده از آن به صورت روزانه است. ماسک موی کراتینه مناسب برای موهایی است که علاوه بر نداشتن رطوبت، بسیار وز و خشک هستند.

کراتین نه تنها در مو و پوست، بلکه در ناخن نیز وجود دارد. اصلی ترین وظیفه کراتین تشکیل لایه ای محافظ است که از آسیب دیدگی مو جلوگیری می کند. کراتین موجود در موی سر همچنین باعث صافی، نرمی و لطافت مو می شود.

از دست دادن کراتین مو به معنی از بین رفتن رطوبت طبیعی موجود در موی سر است. این موضوع در نهایت موجب می شود تا موها خشک، نازک و شکننده شوند.

فواید ماسک مو کراتین

حفظ شادابی، درخشندگی و صافی مو وابسته به میزان رطوبتی است که در مو وجود دارد. مو برای شاداب بودن به رطوبت نیاز دارد و این موضوع بسیار مهمی است؛ چرا که اگر در بافت مو به اندازه کافی رطوبت وجود نداشته باشد، باید شاهد سنگینی مو، خشکی و البته شکنندگی آن بود.

از مهم ترین فواید ماسک مو کراتین قطعا باید به تامین رطوبت مورد نیاز مو، روشن شدن و البته پر پشت شدن موی سر اشاره کرد.

فرمولاسیون دقیق و غنی ماسک مو باعث تامین مواد مغذی مورد نیاز مو و حفظ رطوبت آن می شود.

بنابراین با استفاده از ماسک مو به صورت روتین و مرتب پس از یک دوره زمانی نسبتا کوتاه می توان شاهد موهایی بسیار پرپشت و زیبا بود.

روش استفاده از ماسک مو کراتین

بهترین زمان برای استفاده از ماسک حاوی کراتین مو زمانی است که مو کمی نم دارد.

ماسک حاوی کراتین نباید به صورت مستقیم روی ریشه مو ماساژ داده شود، بلکه بهترین روش استفاده از آن، ماساژ روی ساقه های مو است.

بعد از استحمام و زمانی که موهایتان را به خوبی خشک کرده اید با تقسیم مو به دو قسمت مساوی، کمی از ماسک را روی ساقه های مو پخش کنید و به آرامی ماساژ دهید.

استفاده از سشوار یا اتو مو بعد از ماساژ با ماسک هیچ مشکلی برای موهایتان ایجاد نمی کند.

قیمت ماسک مو کراتین

در بین انواع ماسک های کراتینه مو محصولاتی که فاقد ترکیبات مضر مانند سولفات هستند، از قیمت بالاتری در مقایسه با محصولات مشابه برخوردار می باشند. این تفاوت قیمت صرفا تفاوت کیفیت محصولات را نشان می دهد.

قیمت ماسک کراتین مو با توجه به حجم ماسک و برند تولید کننده محصول تعیین می شود. قیمت بهترین ماسک مو کراتینه (ایرانی و خارجی) حدود 100 الی 300 هزار تومان است.

4 نکته مهم درباره ماسک موی کراتینه

 1. ماسک کراتینه مو نوعی محصول مراقبتی است که علاوه بر نرم کنندگی مو باعث تقویت موی سر (ساقه ها و ریشه) می شود.
 2. کراتین موجود در ماسک مو از وز شدن موها جلوگیری می کند. در صورتی که سیلیکون یکی از ترکیبات ماسک موی کراتینه مورد استفاده شما باشد، اثر بخشی این محصول نیز افزایش پیدا می کند.
 3. فراموش نکنید که برای انتخاب ماسک مناسب کراتینه مو باید به عدم وجود سولفات، پارابن و سدیم لوریل در ترکیبات آن توجه کنید. پروتئین تشکیل دهنده ساختار هر تار مو است.
 4. بنابراین زمانی که بافت مو آسیب می بیند، پروتئین تشکیل دهنده ساختار مو کم می شود و استفاده از این ماسک ها می تواند کوتیکول مو را صاف کند و باعث پُر شدن قسمت های آسیب دیده و خالی شده از مو می شود.

5 تفاوت ماسک مو و نرم کننده

 1. مهم ترین تفاوت انواع نرم کننده ها و ماسک مو (حاوی کراتین) در مدت زمان نتیجه بخش بودن آن ها است.
 2. نرم کننده ها معمولا اثرات کوتاه مدت دارند و این در حالی است که ماسک های کراتینه تاثیر بلند مدت دارند.
 3. نرم کننده ها جزو محصولات قدیمی و شناخته شده تر برای نرمی مو به شمار می روند، این در حالی است که ماسک های کراتینه عمر چندان زیادی ندارند و بسیاری از افراد هنوز اطلاعی درباره این محصول ندارند.
 4. ماسک مو نوع قوی از نرم کننده ها است که به واسطه داشتن ترکیبات مغذی باعث حفظ سلامت ساقه مو، لطافت موی سر و درخشندگی آن می شود.
 5. تاثیر ماسک مو روی مو مشابه تاثیر ماسک صورت روی صورت یعنی جوانسازی و شادابی، است.

بهترین ماسک مو کراتین

ترکیبات تشکیل دهنده ماسک های کراتینه مو تعیین کننده کیفیت این محصولات است. مهم ترین ترکیبات ماسک مو کراتین پروتئین، هومکتانت و امولیانت است. ترکیب این مواد در یک محصول نتیجه ای شگفت انگیز را به همراه دارد. 5 فایده مهم استفاده از ماسک مو را در ادامه مرور می کنیم.

 • افزایش آبرسانی و حفظ رطوبت مو
 • پیشگیری و ترمیم شکنندگی یا آسیب دیدگی مو
 • محافظت از مو در شرایط آب و هوایی مختلف
 • ابریشمی شدن مو
 • تقویت ساقه مو

در بین انواع ماسک های حاوی کراتین، ماسک مو کراتین داخل حمام دبل اکشن را باید به عنوان یک محصول ایده آل معرفی کرد.

پاسخ به سوالات مربوط به ماسک موی کراتین

ماسک کراتینه مو یک نرم کننده قوی برای موهای وز، خشک، فر است که علاوه بر نرمی و درخشندگی مو باعث ترمیم آسیب دیدگی های آن می شود.

استفاده از ماسک مو کراتین باکیفیت و اورجینال هرگز باعث ریزش مو یا حتی آسیب دیدگی ساقه مو نمی شود.

بهترین روش استفاده از ماسک کراتین مو بعد از حمام زمانی است که ۸۰ درصد حجم موها خشک شده و فقط کمی نم دارد. سپس موها باید به دو قسمت تقسیم شوند و کمی از ماسک (به اندازه نوک بند انگشت) روی ساقه مو گذاشته و ماساژ داده شود.