نمایش دادن همه 5 نتیجه

تولیدکنندگان محصولات مراقبت از مو معتقد هستند که شامپو کراتینه با تاثیرگذاری واقعی جزو یکی از بهترین محصولات برای جلوگیری از شکنندگی مو به شمار می رود. فرمولاسیون این شامپو برای هر یک از انواع موی فر، صاف، رنگ شده و آسیب دیده متفاوت است اما به طور کلی شامپو کراتین معجزه ای برای موهای فر محسوب می شود. شامپوهای کراتینه نه تنها به پاکسازی عمیق مو کمک می کنند، بلکه باعث تقویت مو می شوند.

شامپو کراتینه چیست؟

شامپو کراتینه جزو محصولات مراقبت از مو با اثربخشی فوری نیست، اما تاثیرات آن در دراز مدت بسیار رضایت بخش خواهد بود.

این شامپو مناسب برای موهای آسیب دیده یا شکننده است. کراتین موجود در این شامپوها پس از یک دوره مصرف مداوم روی موی سر جمع می شوند و همین موضوع باعث تقویت، نرمی، شادابی و حالت پذیری موی سر می شود.

استفاده از شامپوهای حاوی کراتین باعث تقویت ریشه مو می شود، ترکیبات موثر در این شامپوها همچنین به محافظت از کوتیکول مو کمک می کند و در نتیجه می توان شاهد داشتن موهای براق، خوش حالت و ضخیم بود

میزان اثربخشی شامپوهای کراتینه ارتباط مستقیمی با نوع مو و همینطور واکنش مو به این شامپوها دارد.

این شامپوها برای انواع موی خشک، چرب یا معمولی مناسب هستند و می توانند اثرات مثبتی روی تمام انواع مو داشته باشند.

اما شامپوهای کراتینه انتخابی فوق العاده برای موهای خشک، شکننده و فر محسوب می شوند. کراتین موجود در ترکیبات این شامپوها می تواند از، از بین رفتن رطوبت مو جلوگیری کند.

همچنین می تواند باعث حفظ احیا بافت مو و پیشگیری از خشکی مو شود. حفظ ساختار طبیعی مو و تقویت بافت های آسیب دیده مهم ترین دلیل برای استفاده از شامپوهای حاوی کراتین است.

6 مورد از فواید استفاده از شامپو کراتینه

استفاده از محصولات مراقبتی موی سر به ویژه محصولاتی که حاوی ترکیبات موثر هستند، فواید بسیار زیادی دارد. شامپوهای کراتینه یکی از بهترین نمونه هایی است که می توان به آن اشاره کرد.

کراتین موجود در این شامپوها، کراتین حیوانی است که می تواند از نظر ساختار و بافت شباهت زیادی به کراتین انسان داشته باشد. فواید استفاده از شامپو کراتین را می توان در 6 جمله خلاصه کرد.

  1. محافظت و تقویت فولیکول مو
  2. لطافت، درخشندگی، استحکام و تقویت بافت مو
  3. ترمیم کننده موهای خشک، سوخته و آسیب دیده
  4. موثر در رفع مو خوره
  5. موثر در صافی و احیای مو
  6. تامین کننده پروتئین مورد نیاز مو

کراتین موجود در موهای طبیعی انسان از تشکیل شده از 19 آمینو اسید است که مهم ترین آن ها سیستئین نام دارد. اصلی ترین ساختار سیستئین را گوگرد تشکیل می دهد و این بافت مهم نقشی ضروری در حفظ استحکام مو دارد.

به طور کلی موی انسان از یک ترکیب شگفت انگیز تشکیل شده است، به طوری که می توان گفت حدود 3 درصد از آن را مواد معدنی، حدود 8 درصد را رطوبت و حدود 89 درصد را کراتین تشکیل می دهد!

نحوه استفاده از شامپو کراتینه

طرز استفاده از شامپو کراتینه درست مشابه نحوه استفاده از سایر شوینده های مو است. مهم ترین نکته برای افزایش اثربخشی این شامپوها، عدم استفاده از آن به همراه شامپوهای حاوی سولفات است.

شامپوهای کراتینه را روی موهای خیس بریزید و پس از چند دقیقه شستشو (ماساژ) آبکشی کنید. ترکیبات مغذی در این شامپو با نفوذ به بافت مو آن را تقویت می کند.

قیمت شامپو کراتین (قیمت شامپو کراتینه خارجی)

ترکیبات، حجم و برند تولیدکننده مهم ترین فاکتورهایی هستند که قیمت شامپو کراتین را تعیین می کنند. انواع شامپوهای خارجی به ویژه شامپوهایی که فاقد سولفات و مواد مضر برای مو هستند، در مقایسه با شامپوهای کراتینه معمولی قیمت بالاتری دارند.

در فرمولاسیون برخی از شامپوهای کراتینه علاوه بر روغن های گیاهی مغذی برای مو از جمله روغن آرگان از ترکیبات ویژه ای استفاده شده که باعث احیای مو و ضخیم تر شدن ساقه های مو می شود.

به طور کلی می توان گفت که میانگین قیمت شامپوهای خارجی حاوی کراتین مناسب برای انواع موهای فر، آسیب دیده، خشک، وز و غیره از 170 هزار تومان تا 200 هزار تومان متغیر است.

انواع شامپو کراتینه

شامپوها یک وظیفه اصلی و مهم دارند، پاکسازی پوست سر و مو! اما در بین شامپوهای معمولی محصولاتی نیز وجود دارند که علاوه بر پاکسازی موی سر می توانند تاثیرات شگفت انگیز دیگری داشته باشند.

انواع شامپو کراتینه از جمله این محصولات هستند که می توانند با تحریک مو به ترمیم، افزایش رشد و بازسازی بافت مو کمک کنند.

فرمولاسیون این شامپوها برای هر یک از انواع موهای رنگ شده، چرب، خشک، معمولی کاملا متفاوت است.

1- شامپو کراتینه برای موهای رنگ شده

موهای رنگ شده معمولا مشکلات و آسیب دیدگی های خاصی دارند. عدم حفظ رطوبت و آسیب دیدگی ساقه مو از مهم ترین مشکلاتی است که می توان به آن اشاره کرد.

استفاده از شامپو کراتینه برای موهای رنگ شده باعث تقویت ساقه های مو، کاهش اثرات مخرب انواع مواد دکلره روی مو و همینطور تامین مواد مغذی مورد نیاز موی سر می شود.

شامپوهای حاوی کراتین که فاقد سولفات هستند در مقایسه با شامپوهای کراتینه معمولی تاثیرگذاری بیشتری دارند. استفاده از شامپوهای کراتین به حفظ و تثبیت رنگ مو نیز کمک می کند.

2- شامپو کراتین برای موهای چرب

این محصول برای موهای چرب با فرمولاسیونی ویژه باعث آبرسانی عمیق موی سر و کاهش چربی پوست کف سر می شود.

این شامپو همچنین حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که نقش موثری در جلوگیری از ریزش مو، ایجاد شوره و همینطور ایجاد مو خوره دارد.

3- شامپو کراتین برای موهای خشک

شامپو کراتین برای موهای خشک با ترکیبات کاملا موثر از جمله کراتین (پروتئین هیدرولیز شده) بافت های آسیب دیده و شکننده مو را ترمیم می کند.

استفاده مداوم از شامپوی حاوی کراتین مخصوص موهای خشک همچنین نقش مهمی در تنظیم PH پوست سر خواهد داشت.

این شامپو رطوبت رسانی به بافت های عمیق پوست کف سر و مو را افزایش می دهد. به این ترتیب شکنندگی مو کاهش پیدا می کند.

4- شامپو کراتین برای موهای معمولی

موهای معمولی نیاز چندانی به ترکیبات مغذی و خاص ندارند. اما این محصول برای موهای معمولی نیز می تواند انتخابی عالی محسوب شود.

پیشگیری از آسیب دیدگی مو، حفظ سلامت و استحکام مو جزو فاکتورهای مهمی است که در صورت استفاده از شامپو حاوی پروتئین (کراتین) می توان شاهد آن بود.

5- شامپو کراتینه برای موهای فر

شامپوهای کراتین بهترین شوینده برای موهای فر محسوب می شوند. استفاده از کراتین باکیفیت در تولید این شامپوها البته موضوع مهمی است که باعث افزایش تاثیرگذاری شامپوهای کراتینه می شود.

کراتین موجود در این شامپوها باعث صاف شدن و همینطور لَخت شدن موهای فر می شود و در صورت استفاده طولانی مدت، می توان شاهد افزایش مدت زمان صافی مو پس از هر بار استفاده از شامپوهای کراتینه بود.

6- شامپو کراتینه برای موهای دکلره شده

موهای دکلره شده جزو آسیب پذیرترین انواع مو محسوب می شوند. استفاده از این محصول برای موهای دکلره شده که فرآیندی تهاجمی را پشت سر گذاشته اند، به معنی استفاده از یک مکمل و شوینده عالی برای حفظ رنگ مو است.

این شامپوها همچنین می توانند به واسطه داشتن فرمولاسیونی غنی علاوه بر تامین مواد مورد نیاز مو از خشکی، زبری و ریزش موی دکلره شده جلوگیری کنند.

خرید اینترنتی شامپو کراتین

در فروشگاه اینترنتی روژاس، بهترین مدل ها و برند های خارجی شامپو کراتین با مناسب ترین قیمت وجود دارد. شما  می‌توانید به آسانی با مطالعه مشخصات و ویژگی‌های هر کدام از این شامپو ها، بهترین شامپو  مناسب موهای خود را انتخاب کنید و به راحتی درب منزل خودتان تحویل بگیرید.

بهترین شامپو کراتینه خارجی

در بین انواع نمونه ها و برندهای موجود انتخاب بهترین شامپو کراتینه خارجی از نظر قیمت و ترکیبات مغذی نکته بسیار مهمی است.

شامپو کراتین بدون سولفات دبل اکشن بدون سولفات جزو نمونه های موفقی است که به واسطه داشتن ترکیبات کاملا مغذی، عدم نه تنها به حفظ رطوبت طبیعی مو کمک می کند، بلکه باعث پیشگیری از خشکی پوست سر و تبعات مضر آن می شود.

پاسخ به سوالات مربوط به شامپو کراتین

از مشخصات اصلی بهترین شامپو کراتین مو باید به عدم وجود سولفات و پارابن در ترکیبات آن اشاره کرد.

استفاده بیش از حد از شامپو و شوینده های حاوی کراتین به علت تجمع پروتئین روی مو می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد، در غیر این صورت شامپوهای کراتینه عوارضی ندارند.

قطعا مهم ترین ویژگی کراتین موجود در شوینده های حاوی کراتین صافی، احیا، درخشندگی و نرمی انواع مو است.