مجله آرایشی

کراتین مو چگونه انجام می شود؟

کراتین مو چیست؟

کراتین مو چیست؟ حتما شما هم تا به حال بارها و بارها در مورد کراتینه کردن مو چیزهای زیادی شنیده اید. در واقع افرادی که موهای فر، وز و مجعدی دارند به خوبی می دانند که کراتینه مو مثل یک معجزه برای آنها عمل می کند. این کار نه تنها در زیبایی موها بلکه در سلامت آنها نیز تاثیر بسیار زیادی می گذارد اما در صورتی که بدانید چه اقداماتی را قبل از کراتین انجام دهید، چگونه از موهایتان مراقبت کنید و آیا اصلا شما کاندیدای مناسبی برای انجام این کار هستید یا خیر.

منظور از کراتین مو چیست؟

کراتین و پروتئین به طور طبیعی در ساقه موها وجود دارد. گاهی اوقات ممکن است بنا به یک سری دلایل این ماده در ساقه موها کم شود و یا از بین برود. در این صورت ساقه موها با خشکی، وزی و به طور کلی آسیب دیدگی روبرو می شود.

زمانی که چنین اتفاقی بیفتد با استفاده از روش های شیمیایی و مصنوعی کراتین و پروتئین لازم را به ساقه موها می رسانند که در واقع این اقدام همان کراتینه کردن مو است.

در این روش موهای آسیب دیده مجدد احیا می شوند و زیبایی، لطافت و خوش حالتی خودشان را به دست می آورند. همچنین موها به صافی صد در صدد می رسند.

نکاتی که قبل از کراتین باید بدانیم

4 نکته که قبل از کراتین مو باید بدانیم چیست؟

حال که متوجه شدید کراتین مو چیست، بهتر است تا ببینیم قبل از کراتینه کردن مو باید چه اقداماتی انجام داد و به چه مواردی توجه داشت.

1- در انتخاب سالن زیبایی حساس باشید

 زمانی که می خواهید کراتین مو را در یکی از سالن های زیبایی انجام دهید باید کاملا حساس و با دقت باشید. در صورتی که این کار نزد افراد بی تجربه انجام شود قطعا به موهای شما آسیب زیادی وارد می شود.

2- مراقبت از موهای کراتین شده 

مراقبت از موهای کراتین شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر این مراقبت ها نباشد و یا به درستی انجام نشود، ممکن است موهای شما دوباره به حالت قبلی خود باز گردد و نرمی و صافی خود را از دست بدهد.

 3- از کیفیت و اصل بودن مواد اطمینان حاصل کنید

کراتینه مو با استفاده از مواد اصلی و با کیفیت از هر نظر برای سلامت و رشد موها بهتر است. حتما قبل از انجام این کار، در خصوص کیفیت و اصالت مواد پرس و جو کنید.

4- خانم های باردار کراتین مو انجام ندهند

در صورتی که باردار هستید و یا از آلرژی رنج می برید اکیدا کراتینه مو را انجام ندهید. این کار موجب تشدید آلرژی و آسیب به سیستم تنفسی جنین و مادر می شود.

روش فوری صاف کردن موهای فر و وز

روش فوری صاف کردن موهای فر و وز

روش فوری کراتین مو چیست؟ حتما شنیده اید که پس از احیا موها توسط کراتین نیاز به قرنطینه موها است. همچنین پس از انجام این کار تا سه روز نباید به حمام بروید. در صورتی که بخواهید از روش فوری و جدیدتری برای صاف کردن موهای فر و وز استفاده کنید به شما کراتین بدون قرنطینه را پیشنهاد می دهیم.

در این روش نیازی به قرنطینه موها نیست و شما می توانید بلافاصله پس از اتمام اتوکشی موهای خود را بشویید. کراتینه یکی از روش های نیمه دائم برای صاف کردن موهای فر، وز و مجعد است.

بعد از کراتین از چه شامپویی استفاده کنیم؟

زمانی که کراتینه مو به پایان رسید، می بایست یک سری مراقبت های خاص از موهای خود داشته باشید. اولین و مهمترین مراقبتی که پس از کراتین باید به آن توجه کنید، شامپوی مصرفی تان است.

پس از کراتین کردن مو می بایست حتما از شامپو کراتین بدون سولفات استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید که سولفات تاثیر کراتین را از بین می برد. حتی خوب است تا بدانید در حالت عادی هم بهتر است تا از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.

خرید شامپو کراتین بدون سولفات

زیرا سولفات باعث تشدید خشکی موها می شود. علاوه بر شامپوهای سولفات فری شما می توانید شامپوهای مخصوص موهای کراتین شده را از بازار تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. بدین ترتیب به بالا رفتن دوام و ماندگاری کراتین موهایتان کمک زیادی کرده اید.

بهترین ماسک کراتین مو کدام است؟

پس از کراتینه کردن می توانید از ماسک های مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید. این ماسک ها به سلامت موهای شما و همچنین بالا رفتن ماندگاری کراتین کمک زیادی می کنند.

برندهای مختلف ایرانی و خارجی نسبت به تولید انواع ماسک موی کراتین اقدام کرده اند. شما می توانید با توجه به جنس موهایتان و همچنین بودجه و توان مالی، یکی از این ماسک ها را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید.

نکته ی که لازم است در خصوص ماسک موی کراتین بدانید این است که ماسک ها همیشه به ترمیم موهای آسیب دیده کمک زیادی می کنند.

اگر در خصوص بهترین ماسک کراتینه مو می پرسید باید بگوییم ماسکی که پس از استفاده موهایتان را چرب نکند و باعث تقویت، نرمی و خوش حالتی موها شود بهترین ماسک است.

مراقبت های بعد از کراتین مو

مراقبت های بعد از کراتین مو کدام است؟

پس از اینکه احیا موهای خود را انجام دادید، برای حفظ سلامت و ماندگاری کراتین لازم است تا یک سری مراقبت از موهایتان را به خوبی انجام دهید.

حتما زمانی که استحمام می کنید دمای آب را به گونه ای تنظیم کنید که نه خیلی داغ باشد و نه خیلی سرد. این کار برای سلامت موها بسیار مهم و حیاتی است.

همچنین بهتر است تا حتما از ماسک موی مناسب استفاده کنید. پس از استحمام حتما موهایتان را به خوبی خشک کنید و با استفاده از یک شانه مناسب موهایتان را شانه کنید.

افرادی که موهایشان را کراتینه می کنند باید بدانند که تا مدت ها استفاده از وسایل حرارتی مانند اتو، بابلیس و… ممنوع است. این کار باعث آسیب رسیدن به موها می شود.

یکی دیگر از مراقبت های بعد از کراتینه مو این است که شما روبالشی های خود را تعویض کنید و از جنس ساتن یا ابریشم انتخاب کنید.

همچنین باید ماهی دوبار روبالشی ها را بشویید و نسبت به نظافت آن حساس باشید. همچنین برای جلوگیری از شکنندگی موها، شب قبل از خواب موهایتان را با استفاده از یک کش ساده ببندید.

آیا کراتین کردن مو خطرناک است؟

در کنار تمام مزایایی که کراتین کردن برای موها دارد باید مضرات و خطرات آن را نیز در نظر بگیرید. در هر صورت شما با استفاده از مواد شیمیایی قصد تقویت موهایتان را دارید و این خطراتی را به همراه دارد.

خوب است تا بدانید طبق مطالعات و گزارشات مواد تشکیل دهنده ای که در اکثر صاف کننده های مو هستند، سرطان زا می باشند. همچنین زمانی که اتوکشی با حرارت بالا روی موها انجام می شود، دود حاصل از آن خطر ابتلا به سرطان و بیماری های ریوی را افزایش می دهد. گاهی اوقات نیز ممکن است به دنبال کراتینه کردن، ریزش موها افزایش پیدا کند.

پیشنهاد مطالعه: دلایل ریزش مو در مردان چیست؟

ماندگاری کراتین مو چقدر است؟

کراتینه مو یکی از روش های نیمه دائمی برای صاف کردن موها است. قبل از اینکه به مدت زمان ماندگاری کراتین اشاره کنیم باید بگوییم نحوه مراقبت شما از موهایتان یکی از عوامل موثر بر ماندگاری و دوام کراتین است.

در صورتی که مراقبت اصولی داشته باشید قطعا دوام و زیبایی کراتین را نیز افزایش می دهید. به طور کلی پس از انجام کراتینه موها تا 4 الی 6 ماه زیبایی و لطافت خودشان را حفظ می کنند.

بعد از 6 ماه و رویش مجدد موها، کم کم حالت فر یا وز موها برمی گردد و نیاز است تا دوباره کراتینه موها را تمدید کنید. البته این را به یاد داشته باشید که اگر به خوبی از موهایتان مراقبت کنید، پس از 6 ماه نیز موها صد در صد به حالت اولیه خودشان باز نمی گردند.

کراتین موهای دکلره شده

کراتین موهای دکلره شده چگونه است؟

این یکی از روش های زیبایی برای موها به حساب می آید که در بین خانم ها بسیار پرطرفدار است. یکی دیگر از اقدامات زیبایی که بین خانم ها از محبوبیت بالایی برخوردار است، رنگ کردن و دکلره کردن موها است. شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که آیا می توان همزمان کراتینه مو و دکلره را انجام داد؟ جواب این سوال هم بله است و هم خیر اما در چه صورت بله و در چه صورت خیر؟

اگر موهای خود را دکلره کرده اید بهتر است بگذارید 2 هفته از دکلره موهایتان بگذرد سپس به کراتین کردن مو فکر کنید. زیرا که اثر کراتین بعد از دکلره کم می شود ولی اگر بعد از کراتین دکلره انجام دهید این اتفاق نمی افتد.

در صورتی که کراتینه مو اصولی و با استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت و همچنین توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود، قطعا سلامت موها حفظ می شود و دکلره آسیبی به موها نمی زند.

هم کراتینه و هم دکلره با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شوند. البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که در بعضی مواقع بهتر است تا ابتدا دکلره و سپس کراتینه را انجام دهید.

زیرا کراتینه کردن بعد از دکلره باعث تقویت موها و حذف آسیب های ناشی از دکلره می شود. این موضوع را به خاطر داشته باشید و بدانید که همیشه موهای سالم زیباتر از موهای ناسالم هستند. پس در درجه اول به سلامت موها و پس از آن به زیبایی شان فکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *