مجله آرایشی

راهنمای کامل مراقبت های لازم بعد از کراتین مو

راهنمای کامل مراقبت های لازم بعد از کراتین مو

مراقبت از کراتینه مو بسته به نوع محصول و فرآیند کراتینه شدن ممکن است متفاوت باشد. بسیاری از زنان و مردان موهای خود را با مواد شیمیایی کراتینه می کنند تا از شر موهای زائد و آسیب دیده خلاص شوند. درست است که کراتینه موها را سالم و صاف می کند اما مراقبت های بعد از کراتین مو بسیار مهم است.

کراتین مو یک فرآیند تقویت مو است که به عنوان یک روش موقتی برای صافی کردن موها و افزایش مراقبت آنها استفاده می‌ شود. برای مراقبت پس از کراتین مو می توانید از روش هایی مانند

عدم شستشوی مکرر موها، استفاده از محصولات آرایشی مناسب، استفاده از محصولات حفاظتی در زمان استفاده از دستگاههای حرارتی، تجدید کراتین با فواصل زمانی مناسب، اجتناب از مواد شیمیایی تنش‌آور، نگهداری از رطوبت موها و… کمک بگیرید.

همچنین، مهم است که توصیه‌های خاص کارشناس مو که کراتین را انجام داده‌اند، را نیز رعایت کنید. این توصیه‌ها می‌ توانند بسته به شرایط موی شما تغییر کنند.

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو چیزی نیست جز یک فرآیند شیمیایی که در آن آرایشگر فولیکول های مو را با پروتئینی به نام کراتین می پوشاند تا آنها را صاف و براق کند. کراتین پروتئینی است که به طور طبیعی در موهای شما وجود دارد. این ماده طبیعی 88 درصد موهای شما را تشکیل می دهد.

با گذشت زمان، کراتین مو می تواند توسط روتین های معمول مراقبت از مو مانند سشوار کشیدن و صاف کردن، فرآیندهای شیمیایی مانند رنگ کردن و سفید کردن مو آسیب ببیند. کراتین درمانی شکاف موهای آسیب دیده را پر می کند.بهترین روغن برای موهای کراتینه شده روغن آرگان است. استفاده از روغن نارگیل می تواند به موهای کراتینه آسیب برساند.

کراتینه مو چیست؟و بررسی کارایی آن.

برای مراقبت از مو بعد از کراتینه چه باید کرد؟

کراتینه کردن موها برای کسانی که می خواهند موهایی صاف و درخشان داشته باشند گزینه بسیار خوبی است. با کراتینه می توان موهای مجعد را نرم، صاف و براق کرد. اگر موهایتان را کراتینه کنید، نتایج آن تا شش ماه ماندگار خواهد بود. پس از شش ماه، ریشه موها مانند قبل بیرون می‌آیند و باید این کار را مجدد تمدید کنید.

برای کراتینه کردن موهای خود باید محصولات کراتینه را از برندهای معتبر خریداری کنید و از کیفیت آنها اطمینان حاصل نمایید. زیرا کیفیت محصولات مو بسیار مهم هستند. پس از انتخاب بهترین مواد کراتینه، باید به یک متخصص مراجعه کنید تا آنها را روی موهایتان بمالد.

برخی از افراد ترجیح می دهند این کار را خودشان در خانه انجام دهند و وقت خود را در سالن های زیبایی نمی گذرانند. اگر این کار به اشتباه انجام شود و فرد مهارت کافی نداشته باشد و مواد شیمیایی کراتین به مدت طولانی در روی مو بماند، موها را می سوزند و سلامت خود را از دست می دهند.

پیشنهاد مطالعه: آگاهی از قیمت و خرید محصولات اورجینال ماسک مو کراتینه در فروشگاه روژاس
برای مراقبت از مو بعد از کراتینه از ماسک مو کراتین استفاده می کنیم.

1- برقراری تعادل بین رطوبت و پروتئین

هر بار که موهای خود را می شویید، به دلیل غلظت بالای پروتئین، تعادل رطوبت و پروتئین در موهایتان به هم می خورد. اگر کاری برای ترمیم آن انجام ندهید، در نهایت موهای شما را زبر، زشت و شکننده می کند. افزودن ماسک مو به روتین مراقبت از مو می تواند کمک زیادی به بازگرداندن این تعادل مهم کند.

2- استفاده از مواد با کیفیت بالا برای کراتین

شاید فکر کنید که نباید هزینه زیادی برای صاف کردن مو یا کراتینه کردن مو پرداخت کنید! بدون شک این گفته شما کاملا اشتباه است. زیرا تا از مواد با کیفیت برای این کار استفاده نکنید نمی توانید انتظار نتیجه مطلوب باشید. همچنین بهتر است از یک فرد متخصص و قابل اعتماد برای این کار کمک بگیرید.

3- اسپری دوفاز بعد از کراتینه

اسپری دو فاز حاوی کراتین ساختار مو را عمیقاً مرطوب می کند، این محصول موها را نرم و صاف ، به آویزان شدن موها و ترمیم و تقویت موها کمک و موها در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند.

جهت خرید با کیفیت ترین محصول اسپری دوفاز اینجا کلیک کنید .
استفاده اسپری دوفاز بعد از کراتینه

4- استفاده از ماسک مو برای موهای کراتین

بدون شک برای کراتینه کردن مو از روش های شیمیایی استفاده می کنند که متاسفانه باعث از بین رفتن روغن های مو می شود. برای جبران این ریزش چربی و بازگرداندن رطوبت به موهایتان، از محصولات روغنی و مملو از ژله نفتی استفاده نکنید! پس از شستن موها با شامپوی مناسب، توصیه می کنیم از نرم کننده یا ماسک مو کراتینه کمک گرفته و سپس آن را آبکشی نمایید.

5- استفاده از شامپوی مناسب کراتین مو

بعد از تمام شدن کار باید شامپو کراتینه مناسب برای شستن موها پیدا کنید و در انتخاب آن دقت کنید. بهتر است از آرایشگر خود بپرسید که چگونه موهای خود را بشویید.

اولویت باید با خرید شامپوی بدون سولفات برای موهای کراتینه شده باشد. شامپوهای حاوی سولفات سدیم کراتین موهای شما را می شکنند و نتایج شما را خراب می کنند. نکته دیگر در مورد شستن مو این است که آب نمک و آب کلردار کراتین موهای شما را از بین می برد.

بمنظور اطلاع از قیمت و خرید انواع مختلف شامپو کراتینه اینجا کلیک کنید .

6- کوتاهی موهای کراتینه شده

انتهای موها آسیب پذیر است و اگر به این قسمت از مو رسیدگی نشود دچار خشکی می شود. اگر موها خشک شوند، موخوره به سراغ موها می ‌آید. بنابراین اگر متوجه شدید که انتهای موهایتان با این مشکل روبرو شده، باید حدود یک تا دو سانتی متر از انتهای موها را کوتاه کنید تا دوباره سالم شوند.

برای نگه داشتن موهای کراتینه شده از سنجاق سر یا کش استفاده نکنید. تا سه روز بهتر است پس از کراتینه موهای خود را خیس نکنید. اگر مو به هر دلیلی مانند استحمام یا شنا خیس شد، بلافاصله آن را با سشوار خشک کنید. نگهداری از موهای کوتاه کراتینه شده خیلی راحت تر از موهای بلند است.

کوتاهی موهای کراتینه شده برای افزایش عمر کراتین مو

7- مرطوب کردن مو بعد از کراتینه

آیا می دانستید که کراتین مداوم موهای شما را بسیار خشک می کند؟ این هم به خاطر  مواد شیمیایی است که در طول فرآیند کراتینه به مو تزریق می شود. خشکی مو علت مشکلات مو است. هر از چند گاهی یک مرطوب کننده مناسب به موها بزنید.

شما می توانید یک ماسک موی مرطوب کننده بخرید، اما توصیه می کنیم از یک ماساژ طبیعی و مغذی استفاده کنید. ماساژ روغن یک بار در هفته به شما کمک می کند تا از خشکی ناشی از مواد شیمیایی خلاص شوید. شما می توانید هر نوع روغن مو مانند روغن نارگیل، روغن بادام یا روغن زیتون را که می خواهید انتخاب کنید.

8- نحوه خوابیدن بعد از درمان کراتینه مو

برای مراقبت از مو بعد از کراتینه و جلوگیری از شکستگی مو بهتر است از بالش های ساتن و ابریشمی استفاده کنید. زیرا ساتن و ابریشم اصطکاک بین مو و بالش را در هنگام خواب کاهش می دهند.همچنین توصیه می کنیم در زمان خواب موهایتان را شل ببندید تا ناخودآگاه کشیده نشوند یا زیر بالش نمانند.

نحوه خوابیدن بعد از درمان کراتینه مو

9- تجدید کراتین بعد از زمان لازم

به‌طور دوره‌ای می ‌توانید اقدام به تجدید کراتین موها کنید تا تاثیرات آن را تجدید کنید و موهایتان را به حالت اولیه بازگردانید.

10- خشک کردن موهای کراتینه شده بعد از دوش گرفتن

اگر موهایتان به هر نحوی خیس شد، باید بلافاصله با سشوار آن را خشک کنید و اجازه ندهید که رطوبت به کراتین موهایتان آسیب برساند. بعد از 72 ساعت شما مجاز به حمام هستید. بعد از اینکه از حمام بیرون آمدید، می توانید اجازه دهید موهایتان خود به خود خشک شوند یا می توانید آن ها را با سشوار خشک کنید.

قبل از استفاده از کراتینه روی موهایتان، ممکن است لازم باشد بعد از حمام مدتی را صرف کنید تا موها با سشوار صاف شوند، اما بعد از کراتینه، دیگر این مشکل را ندارید و موهای صافی دارید.

11- شانه زدن موها به آرامی

پس از درمان کراتین، موها باید به آرامی شانه شوند تا آسیبی به موها وارد نشود. پس می توان نتیجه گرفت مراقبت از موهای کراتین احتیاج به حوصله و توجه خاص دارد. برای این منظور باید از خشک کردن موها با حوله زبر، مالش شدید موها یا شانه زدن موهای خیس خودداری کنید. موهای خیس شکننده و آسیب پذیر هستند. موها باید به آرامی خشک شوند و از یک برس دندان پهن نیز برای شانه زدن موها استفاده کنید.

شانه زدن موها به آرامی بعد از کراتینه کردن مو

نکات مراقبت بعد از کراتینه کردن مو

  • تا 72 ساعت بعد از کراتینه موهای خود را نشویید.
  • برای شستن موهای خود از شامپوهای بدون سولفات برای موهای کراتینه استفاده کنید.
  • شستن موها را تا حد امکان کاهش دهید. زیرا شستن مداوم مو باعث کاهش عمر کراتین می شود.
  • حتما بعد از شستن موها از ماسک و نرم کننده مو استفاده کنید.
  • بعد از سه روز کراتینه درمانی، می توانید موهای خود را ببندید. از بستن با گیره و هر نوع هدبند خودداری کنید. زیرا اگر جسم خارجی را در موهای خود قرار دهید و آن را با کش ببندید باعث شکستگی و آسیب به موهای شما می شود.
  • بهتر است شب ها موهایتان را در کلاهی نرم بگذارید تا موها زیر بالش نرود و کشیده نشود.

سخن اخر

مراقبت های بعد از کراتین مو بسیار مهم است، زیرا باعث نرمی مو می شود و نیازی به استفاده مکرر از کراتینه درمانی نیست. از شامپوی مناسب برای کراتینه مو استفاده کنید و از خشک کردن و رنگ کردن موها بلافاصله پس از حالت دادن خودداری کنید. برای به دست آوردن بهترین نتایج به توصیه آرایشگرتان که در ین زمینه تجربه خود گوش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *