مجله آرایشی

ایا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد؟

آیا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد؟

شاید برای خیلی از شما که موهای خود را کراتینه کردید این سوال پیش بیاید که آیا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت  بله، بعد از کراتینه مو هم می ‌توانید موهایتان را رنگ کنید.

کراتینه مو یک روش تقویتی و برای صاف کردن موهاست که به تغذیه و حفظ سلامت آن کمک می ‌کند. این فرآیند در روی ساختار موها تأثیر می ‌گذارد و موها را صاف و درخشان می ‌کند. اما این تأثیر ممکن است نتایج مختلفی روی موهای شما داشته باشد.

اگر می‌ خواهید موهایتان را پس از کراتینه کردن رنگ کنید، معمولاً بهتر است حداقل یک هفته یا دوره‌ای مشخصی از این زمان بگذرانید تا موها به طور کامل پایدار شده و به حالت ثبات برسند.

همچنین، مشورت با یک آرایشگر مجرب و حرفه ای که تجربه کافی در در این زمینه دارد پیشنهاد می‌شود تا رنگ مو مناسبی انتخاب کنید و نکات مربوط به نگهداری و حفظ رنگ را بدانید. پس باید محصولات خاصی را برای موهای کراتینه شده و رنگ شده استفاده کنید تا سلامت موها حفظ شود.

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو چیست؟

یکی از پروتئین های طبیعی بدن کراتین است. این ماده همه چیز از ناخن گرفته تا مو را تشکیل می دهد و برای قوی و سالم نگه داشتن آنها طراحی شده است. برای مو، کراتین تارها را بلندتر و ضخیم‌تر می ‌کند و به سر شما ظاهری پرتر می‌ دهد، در حالی که به موهایتان کمک می ‌کند تا ظاهری زیبا داشته باشند.

نکات مهم رنگ کردن مو و کراتینه

شما به راحتی می توانید موهای خود را کراتینه و صاف کنید، رنگ جدیدی به موهای خود اضافه کنید و ظاهر خود را تغییر دهید. اما آیا نگران هستید که آیا مواد کراتینه رنگ موها را از بین می روند یا خیر؟ معمولاً بهتر است موهای خود را 3 ماه پس از کراتینه درمانی رنگ کنید.

برای اینکه راه حلی به شما باید بگویم که رنگ مویی را انتخاب کنید که نیاز به دکلره نداشته باشد. گاهی اوقات فقط رنگ ریشه مو می تواند تغییر کند و می خواهید آن را با ساقه مو هماهنگ کنید. بنابراین، موها را فقط از ریشه رنگ کنید. این بدان معنی است که بیشتر موهای شما رنگ نشده و خواص مواد کراتینه موجود در موهای شما باقی می ماند.

باید به چند نکته توجه داشته باشید:

زمان مناسب: برای رنگ کردن موها پس از کراتینه، بهتر است حداقل یک هفته یا دوره‌ای مشخصی بگذرانید تا موها به طور کامل پایدار شوند.

محصولات مو: استفاده از محصولات مخصوص موهای رنگ شده پس از کراتینه بهتر است تا حفظ رنگ و سلامت موها را تضمین کند.

تست حساسیت: پیش از استفاده از رنگ موها، تست حساسیت را روی پوست انجام دهید تا مطمئن شوید که به مواد شیمیایی موجود در رنگ موها حساسیت ندارید.

مشورت با افراد حرفه‌ای: در صورتی که تازه به رنگ کردن موها علاقه دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتر است، با یک آرایشگر موی حرفه‌ای مشورت کنید. او می‌ تواند به شما راهنمایی کند که چگونه موهای خود را بهترین شکل ممکن رنگ کنید.

به طور کلی، توجه به این نکات و مراقبت‌های لازم می ‌تواند به شما کمک کند تا موهای کراتینه شده‌تان را با موفقیت و به طور ایمن رنگ کنید.

رنگ کردن موها بعد از کراتینه

امکان رنگ کردن موهای کراتینه وجود دارد. البته توجه داشته باشید که فقط رنگ موهای بدون سولفات روی موهای کراتینه شده مجاز است. روش کار ساده است، با خرید یک رنگ و یک اکسیدان، موها رنگ می شوند.

اکثر مردم نمی دانند که آیا رنگ مو حاوی سولفات است یا نه؟ امروزه انواع رنگ مو از برندهای مختلف در بازار موجود است. برخی از این رنگ ها اصلا کیفیت خوبی ندارند و دارای ترکیبات آمونیاکی هستند. اگر محتوای رنگ مو را نمی دانید، هرگز از آن استفاده نکنید.

ساده ترین راه برای رنگ کردن مو با کراتینه این است که به یک آرایشگاه تخصصی مراجعه کنید و کار را به یک متخصص بسپارید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که به موهای خود آسیبی نمی رساند. اگر می خواهید موهای خود را در خانه رنگ کنید، توصیه می شود این کار را قبل از کراتینه انجام دهید.

به طور کلی بهتر است موهای خود را فقط بعد از کراتینه درمانی رنگ کنید، اما اگر به هر دلیلی مایل به رنگ کردن یا حساس شدن مجدد موهای خود بعد از کراتینه درمانی هستید، می توانید ده روز بعد از کراتینه موهای خود را رنگ کنید.

رنگ کردن موها بعد از کراتینه

رنگ کردن موها قبل از کراتینه

رنگ مو با کراتینه مشکلاتی دارد، اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید از قبل این کار را انجام دهید. به خصوص اگر از رنگ های روشن استفاده می کنید، ابتدا موهای خود را رنگ کنید. برای این نوع رنگ مو ابتدا باید موها دکلره شود. بنابراین توصیه می شود ابتدا رنگ و دکلره کنید، زیرا کراتین برای ترمیم موها است.

در صورت استفاده از کراتین برای بهبود و ترمیم کیفیت مو دلکره می تواند به بافت آن آسیب برساند. بنابراین اگر ابتدا موهای خود را رنگ و دکلره کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

می توانید حدود 7 تا 10 روز پس از رنگ کردن موهای خود کراتینه کنید. پس از کراتینه درمانی از رنگ کردن موهای خود خودداری کنید. البته می توانید ریشه های خود را بعد از رشد موهایتان رنگ کنید  زیرا این قسمت حاوی کراتین نیست.

آیا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد؟ رنگ مو تغییر نمیکند؟

به طور کلی، کراتینه کردن مو به طور مستقیم رنگ مو را تغییر نمی دهد. کراتینه مو فرآیندی است که موها را تقویت و صاف می کند، اما برای تغییر رنگ مو باید از محصولات مخصوص استفاده کرد.

اگر می خواهید رنگ موهای خود را تغییر دهید، باید از رنگ موی مناسب استفاده کنید. این ها مواد شیمیایی خاصی هستند که به رنگ کردن مو کمک می کنند. رنگ مو با کمک این مواد تغییر می کند. پس کراتینه مو به عنوان یک فرآیند مستقیم باعث تغییر رنگ مو استفاده نمی شود.

بنابراین، می توانید موهای خود را بعد از درمان کراتینه رنگ کنید، اما این دو روش ارتباط مستقیمی با هم ندارند و باید به صورت متوالی انجام شوند.

آیا انجام کراتینه رنگ مو را تغییر می دهد؟

بهترین زمان برای رنگ کردن موها برای کراتینه کردن

هدف شما از کراتینه کردن موها صاف و یکدست کردن آن است. برای رسیدن به این هدف، توصیه می کنیم با رنگ کردن موهایتان، خواص کراتین را از بین نبرید. بهترین زمان برای رنگ کردن موهایتان برای کراتینه کردن قبل از انجام آن است.

اگر می خواهید ماندگاری رنگ موهای خود را افزایش دهید و متوجه از بین رفتن خواص مواد کراتینه در موهای خود نمی شوید، می توانید 1 تا 2 هفته قبل از رفتن به سالن های حرفه ای رفته و موهای خود را رنگ کنید.

البته بعد از کراتینه که برای تقویت و صاف کردن موهایتان استفاده می توانید موهای زرد را مشاهده می کنید. در این صورت می توان موهای زرد را با استفاده از یک سری محلول از بین برد. به طور خلاصه، اگر فاصله زمانی مشخصی بین کراتینه درمانی و رنگ کردن مو ایجاد کنید، می توانید شاهد زیبایی بیشتر موهای خود باشید.

برای مراقبت از مو بعد از کراتینه چه باید کرد؟

پس از انجام کراتینه مو، مراقبت از موهای خود بسیار مهم است تا نتایج بهتری به دست آورید و موها به مدت طولانی صاف و درخشان باقی بمانند. در ادامه، نکاتی برای مراقبت از موهای کراتینه شده را ارائه می‌دهیم:

اسپری دوفاز بعد از کراتینه

اسپری دو فاز به خاطر داشتن کراتین درساختار خود مو را مرطوب، نرم و صاف نگه می کند. به کمک این اسپری پرکاربرد می توانید موهای خود را در برابر اشعه نور خورشید محافظت کنید.

پیشنهاد مطالعه: جهت اطلاع از قیمت و خرید با کیفیت ترین اسپری دوفاز مو اینجا کلیک کنید.

برای مراقبت از مو بعد از کراتینه چه باید کرد؟

به کار بردن ماسک مو بعد از کراتینه کردن موها

همانطور که همه ما می دانیم کراتینه کردن مو یک روش شیمیایی است که باعث از بین رفتن روغن های موجود در مو می شود. پس از شستن موها با شامپوی کراتینه مناسب، بهتر است از نرم کننده یا ماسک مو کراتینه برای بهبود آن کمک بگیرید و سپس موهای خود را به طور کامل آبکشی کنید.

پیشنهاد مطالعه: فروشگاه روژاس اورجینال ترین محصولات ماسک مو کراتینه را تهیه کرده جهت خرید اینجا کلیک کنید.

استفاده از شامپوی مناسب پس از کراتینه شدن موها

استفاده از شامپوی مناسب مانند شامپوهای بدون سولفات پس از کراتینه موها بسیار مهم است تا ماندگاری و اثر کراتینه در موها حفظ شود. شامپو کراتینه فرمولاسیونی دارد که با مواد شیمیایی موجود در کراتینه موها سازگار است و به آن آسیبی نمیزند.

پیشنهاد مطالعه: بمنظور اطلاع از قیمت و خرید شامپو کراتینه در فروشگاه روژاس کلیک کنید.

استفاده از شامپوی مناسب پس از کراتینه شدن موها

سخن آخر

پس با مطالعه این مطلب در جواب ایا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد؟ باید به طور قطعی بگوییم کراتینه درمانی برای موهای آسیب دیده کاربرد زیادی دارد. بنابراین کراتینه قطعا بهترین گزینه بعد از رنگ کردن موهای شما است. سعی کنید قبل از کراتینه کردن به تغییر رنگ مو فکر کنید و در صورت لزوم این کار را انجام دهید.

با توجه به روند ترمیم مو، باید به کراتین فرصت داد تا حداقل دو تا سه هفته موهای آسیب دیده را ترمیم کند و سپس موها را رنگ کرد. در غیر این صورت موهای شما رنگ خوب و صافی پیدا نمی کند و کراتین موجود در موهای شما روند ترمیم را به خوبی انجام نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *