مجله آرایشی

چگونه چشمان کشیده داشته باشیم ?

چگونه چشمانی کشیده داشته باشیم

چشم ها بیشترین تأثیر را در آرایش صورت دارند و در بین خانم های ایرانی عموماً چشم های کشیده و خمار بیشتر طرفدار دارد. خوشبختانه، ترفندهای زیادی وجود دارد که می توانید از آن‌ها استفاده کنید، مانند کشیده کردن چشم با استفاده از لوازم آرایش بزرگتر نشان دهید.

چگونه با آرایش چشمان خود را گردتر و درشت تر نشان دهید؛ بنابراین لازم نیست نگران نحوه کشیدن چشم های گرد یا نحوه کشیدن چشم های کوچک باشید؛ زیرا تکنیک های زیبایی به رسیدن به این خواسته ها کمک می کند. در ادامه به بررسی ترفندهای مهم برای چگونه چشمان کشیده داشته باشیم؟ می پردازیم.

ده ترفند برای کشیده شدن چشم

برای این که چشم های شما حالت کشیده داشته باشد باید سعی کنید روی گوشه بیرونی چشم کار کنید. علاوه بر چشم، الگوی ابرو نیز در بلندتر نشان دادن آن ها بسیار موثر است.

اگر ابروهای گرد، نازک و کوتاهی دارید، حتماً باید ظاهر جدیدی به آن ها بدهید. در ادامه ما بسیار ساده و آسان راه‌هایی را برای چشمان کشیده با هم مرور می کنیم. شما با توجه به مهارت و سلیقه خود می توانید از یک یا دو روش برای لولم آرایش چشم خود استفاده کنید.

اگر تمابل دارید با کیفیت ترین انواع لوازم آرایش بویژه آرایش چشم رو تهیه و خریداری کنید اینجا کلیک کنید .

ده ترفند برای کشیده شدن چشم

1- استفاده از پرایمر

حتماً از پرایمر روی پلک استفاده کنید تا آرایش شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و سایه به راحتی روی ابرو پخش شود. بعد از پرایمر، مقداری بیکینگ پودر استفاده کنید. اگر پرایمر ندارید، مقدار کمی کانسیلر زیر چشم بزنید و با اسفنج به صورت ضربه ای روی پوست صورت خود پخش کنید.

2- استفاده از سایه تیره متوسط

برای این مرحله، به یک برس باریک، تخت و یک رنگ سایه نسبتاً تیره نیاز دارید. قبل از آرایش، باید رنگ سایه ها را انتخاب کنید که از بین آن‌ها می توانید رنگ پوسته ای روشن یا کرم، کمی رنگ تیره‌تر یا رنگ کاملاً تیره مانند مشکی یا دودی را استفاده کنید.

رنگ سایه مناسب برای این آرایش رنگ های قهوه ای است. رنگ قهوه ای بسیار تیره را با یک براش باریک روی چین پشت پلک بمالید. موقعیت دست و جهت حرکت برس باید از چشم و از گوشه بیرونی باشد. رنگ قهوه ای را کمی از لبه پلک بردارید و در طول مژه بزنید.

در نهایت برس را به سمت داخل پلک بکشید و مانند خط چشم به صورت مورب روی خط مژه قرار دهید. به طوری که عدد هفت در گوشه بیرونی پلک شما مشخص شود.

حالا با قلم موی گرد کمی رنگ را محو کنید تا خطوط سایه مشخص نباشد. این رنگ را در جای خود با حرکات دایره ای بمالید، اما آن را زیاد به داخل پلک های داخلی منتقل نکنید.

استفاده از سایه تیره متوسط روشی برای کشیده کردن چشم

3- استفاده از سایه روشن

یک سایه بسیار روشن مانند سفید، کرم روشن یا صدفی انتخاب کنید. می توانید از سایه های روشن و براق یا سایه های مات استفاده کنید. این سایه را با یک برس کوچک به گوشه داخلی درب بکشید و آن را به مرکز چشم نزدیک کنید.

مراقب باشید که سایه را نزدیک خط مژه و نه در بالای آن بزنید. سایه سفید را تا جایی پخش کنید که چشم را روی پلک احساس کنید و حتی به گوشه بیرونی پلک نزدیک نشوید.

بهتر است از سایه هایی که خنثی، پاستلی و قهوه ای روشن در لولم آرایش چشم و برای درشت نشان دادن آن استفاده کنید.

4- استفاده از سایه تیره یا مشکی

حالا نوبت به قسمت اصلی سایه می رسد. برای رنگ آمیزی چشم ها با آرایش، باید خط پشت و چشم های گربه ای را بکشید. خط های کوتاه چشمان شما را بزرگتر و خط های دنباله دار چشمان شما درشت می کند.

برای این کار یک برس خیلی ظریف یا صاف بردارید و آن را به گوشه بیرونی چشم و ریشه مژه ها بچسبانید و سایه ای به تیره یا مشکی که می خواهید خط چشم بکشید بزنید. این خط را تا جایی که می خواهید چشمانتان را کشیده کنید ادامه دهید.

5- از بین بردن پف چشم ها

اگر از پف زیر چشم خود خسته شده اید به جای لوسیون از کرم دور چشم استفاده کنید. پوست دور چشم غدد چربی ندارد و با جذب آب و مایعات هنگام استفاده از مرطوب کننده باعث پفی می شود. وجود این مایعات اضافی برخلاف استفاده از کرم‌ها، هرچند مرطوب‌کننده، باعث تورم می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: روش کردن چشم با آرایش

 کشیده کرن حالت چشمم با از بین بردن پف چشم ها

6- استفاده از مداد مشکی

برای آرایش چشم ها، یک مداد سیاه نرم داخل چشم روی خط مژه بکشید. یک مداد دقیقاً در ریشه مژه ها بکشید تا فضای سفید بین ابروها با دیگری پر شود. برای این کار یک مداد داخل پلک پایین و پلک بالایی هم چشم هایتان را جذاب تر می کند.

در نهایت برای بلند و پررنگ شدن چشم ها، ادامه خط چشمی که کشیده اید را به گوشه داخلی پلک متصل کنید و خط چشم را کمی تیز کنید.

اگر در سایه زدن مهارت ندارید می توانید از همان مداد مشکی استفاده کنید و سپس آن را با یک برس صاف به صورت محو تبدیل کنید.

7- استفاده از مژه مصنوعی یا ریمل

برای برجسته کردن چشم ها با آرایش باید از ریمل استفاده کنید. اگر مژه های بلند ندارید، می توانید از مژه مصنوعی کمک بگیرید. برای انتخاب مژه مصنوعی دقت کنید که گوشه بیرونی مژه بلندتر از بقیه باشد و طول آن یکسان نباشد.

یک ریمل تیره انتخاب کنید و روی مژه هایتان بزنید. هنگام استفاده از ریمل، برس را طبق معمول به سمت بالا حرکت ندهید. به صورت دایره ای دور از چشم اشاره کنید. مطمئن شوید که مژه هایتان به سمت بیرون نه به سمت بالا می رود.ریمل در این سبک آرایش بسیار مهم است و باید از آن برای درشت نشان دادن چشم با آرایش استفاده کنید.

استفاده از مژه مصنوعی یا ریمل برای داشتن چشمان کشیده

8- مژه های بلند و پرپشت

مژه های خود را بعد از دوش گرفتن فر کنید. هیچ چیز مثل فر مژه ها خستگی چشم ها را درمان نمی کند. برای بهترین نتیجه، فرمول را بعد از دوش گرفتن استفاده کنید. آب گرم موهای ظریف را انعطاف پذیرتر می کند، بنابراین مژه ها راحت تر فرم می گیرند.

ترکیب روغن کرچک و وازلین می تواند در رشد و زیبایی ابروهای شما و زیباتر شدن آن‌ها موثر باشد. کافی است 50 گرم وازلین را با 25 گرم روغن کرچک مخلوط کنید و هر شب آن را به پلک های خود بمالید. تنها پس از گذشت یک هفته، ابروهای سالم، پرپشت و بلند صورت شما را زیباتر می کند.

پیشنهاد مطالعه:کاربرد و خواص وازلین برای ابرو و مژه

9- استفاده از کانسیلر زیر سایه

وقتی خط چشم می زنید، مقداری از آن می تواند زیر چشم هایتان قرار بگیرد و آرایش شما را نامرتب نشان دهد. همچنین یکی از ترفندهای کشیده کردن چشم با آرایش این است که جوری کانسیلر بزنید که سایه زیر چشم تان پنهان شود.

برای این کار یک برس زاویه دار انتخاب کنید و مقداری کانسیلر روی دست خود بزنید. نوک برس را روی آن بکشید و یک خط مستقیم که دنباله سایه شما می آید رسم کنید. این خط باید زیر خط چشم یا سایه ای باشد که کشیده اید. سفید شدن زیر سایه، فرم و مدل آن را شفاف تر از قبل می کند و چشمان شما را کاملاً کشیده خواهد کرد.

استفاده از کانسیلر زیر سایه برای چشم کشیده

10- آرایش ابرو

به یاد داشته باشید که حتی اگر نکات و ترفندهای آرایش چشم را رعایت کنید، اگر ابروهایتان درست نباشد، به این معنی است که فقط آب را در هاون می ریزید.

برای بزرگتر نشان دادن چشم با آرایش، باید فرم ابروهای خود را نیز در نظر بگیرید. نوع مناسب ابرو برای این مدل، ابروهای بلند است.

ابروهای بلند و هشتی انتخاب خوبی است؛ اما ابروهای کوتاه به هیچ وجه توصیه نمی شود و بهتر است با آکوا یا مداد، طول ابروهای خود را افزایش دهید. هم ابروهای پهن و هم باریک برای این مدل آرایش مناسب است.

لولم آرایش چشم تجربه‌ای بی‌نظیر برای خانم‌ها است تا انتخابی منحصر به فرد و زیبا از چهره‌شان را نقاشی کنند.

نقش آرایش ابرو در کشیده شدن چشم

نکات مهم برای داشتن چشمان کشیده

  1. سعی کنید 8 ساعت استراحت کنید.
  2. برای بهبود گردش خون به طور منظم ورزش کنید. این روش اکسیژن کافی را به چشم ها می رساند.
  3. حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید.
  4.  چشمان خود را مالش ندهید و از پنبه برای تمیز کردن چشم استفاده کنید.
  5. با استفاده از عینک آفتابی در ساعات اوج نور و آفتاب برای جلوگیری از آسیب از چشمان خود محافظت کنید.
  6. برای داشتن چشم های سالم، مقدار زیادی میوه و سبزیجات زرد رنگ مانند هویج و زردآلو مصرف کنید.

نکات مهم برای داشتن چشمان کشیدهسخن اخر

چشم ها نقش مهمی در زیبایی شما دارند. چشمان درشت و جذاب یکی دیگر از ترفندهای زیبایی استایل شماست. اگرچه چشم های کوچک جذابیت و لطافت دارند، اما بسیاری از خانم ها می خواهند آن‌ها را درشت و برجسته کنند. خستگی، سیاهی دور چشم یا چین و چروک بدون شک بزرگترین دشمنان چشم های درشت و زیبا هستند.

به طور کلی کشیدن چشم با آرایش بیشتر برای خانم هایی با چشم های درشت و گرد مناسب است؛ اما اگر چشمان کوچکی دارید بهتر است از این ترفندها استفاده نکنید؛ زیرا در این صورت چشمان شما بسیار کوچک به نظر می رسند.

در این مطلب سعی داشتیم تا به سوال شما در مورد چگونه چشمان کشیده داشته باشیم؟ بهترین و کاملترین پاسخ را بدهیم. امیدواریم شما بتوانید با همین راهکارهای زیبا آرایش مطلوب خود را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *