مجله آرایشی

ماندگاری عطر بهتر است یا ادکلن ؟

ماندگاری عطر بهتر است یا ادکلن ؟

اکثر فروشندگان می توانند توضیحات زیادی در مورد برندها و انواع عطر و ادکلن ها به شما بدهند. اما گاهی اوقات در مورد تفاوت عطر و ادکلن گیج می شویم که کدام یک برای ما مناسب است، کدام یک بوی بهتری دارد و …

این یک موضوع سلیقه ای است اما نکته مهم این است که عطرها دارای تستر هستند که به راحتی می توانید قبل از خرید آن را بو کنید و در صورت تمایل آن را خریداری نمایید. همچنین میزان الکل به کار رفته در عطرها کمتر بوده و ماندگاری بالاتری دارند.

سایت روژاس در یافتن پاسخ عطر بهتر است یا ادکلن تمام این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تفاوت عطر و ادکلن را بدانید و با خرید رایحه مورد علاقه خود از آن لذت ببرید.

برای خرید باکیفیت ترین انواع مختلف عطر و ادکلن اینجا کلیک کنید

عطر چیست؟

عطر مخلوطی از مواد معطر، تثبیت کننده ها و حلال ها است که معمولا به صورت مایع فرموله می شود. سوابق و کاوش های باستان شناسی استفاده از عطر را در برخی از فرهنگ های اولیه بشر نشان می دهد. عطرهای مدرن از اواخر قرن نوزدهم به سبک خود ظاهر شدند و مورد توجه قرار گرفتند. عطری که در انگلیسی parfum نامیده می شود از پخش شدن بوی عرق بدن جلوگیری کرده و به شما کمک می کند در طول روز بوی خوبی داشته باشید.

عطر چیست؟ و تاریخچه آن چیست ؟

ادکلن چیست؟

کلمه ادکلن از معنای “آب از کلن” گرفته شد. کلن یکی از شهرهای آلمان است و می توان ادکلن را رایحه ای از کلن آلمان دانست. در واقع، ادکلن اولین بار در سال 1709 توسط یوهان ماریا فارینا ساخته شد و بعداً نام رایج عطر با غلظت معمولی 2-5٪ شد.

در واقع در ساخت ادکلن از انواع عصاره‌ها، اسانس ها، درصدی آب و الکل و روغن مصرفی نیز مهم است. در برخی از کشورها، ادکلن را یک نام عمومی برای عطر مردانه می دانند.

10 تفاوت عطر و ادکلن در چیست؟

عده ای فرق عطر و ادکلن را نمی دانند و فکر می کنند که عطر مخصوص خانم ها و ادکلن مخصوص آقایان است. یا فکر می کنند عطر همان چیزی است که در شیشه ریخته می شود.

اما باید گفت هر کدام از این ماده ها یکی از نیازهای افراد به حساب می آید، زیرا رایحه آن ها باعث شادی می شود و هر کدام از ما طبق سلیقه خود یکی از آن ها را خرید می کنیم. اما اگر بخواهیم بگوییم عطر بهتر است یا ادکلن می توان به تفاوت های آن ها در زیر اشاره کرد:

1- خیلی ها فکر می کنند که عطر مخصوص خانم ها و ادکلن مخصوص آقایان است. اما می خواهیم بگویم که همه این فرضیات اشتباه است، زیرا خانم ها نیز می توانند از ادکلن استفاده کنند.

2- تفاوت در غلظت اسانس، یعنی عطرها غلظت قوی تر یعنی حدود 15 تا 25 درصد دارند. به این نکته توجه کنید که هر چه الکل کمتری در این مواد به کار رود ماندگاری آن بیشتر است. اما غلظت اسانس در ادکلن کمتر یعنی حدود 2 تا 5 درصد است و میزان الکل بیشتر بود.

3- تفاوت بو، ماندگاری عطر 100% است، چون الکل کمتر، اسانس و غلظت بیشتر، بوی قوی تری دارد، اما چون در ادکلن الکل بیشتری است ماندگاری عطر بیشتر نیست. ادکلن دارای رایحه های مختلفی مانند رایحه گرم، چوبی، گلی ملایم می باشد. ادکلن ها می توانند بوی ضعیفی داشته باشند، بنابراین برای استفاده روزمره مناسب هستند.

4- خرید ادکلن مقرون به صرفه است یا عطر؟ بر خلاف تصور همه که می گویند قیمت ادکلن بیشتر از عطر است باید بگوییم، عطرها گرانتر از ادکلن هستند. زیرا از رایحه های کمیاب ساخته شده اند. از آنجایی که عطر از سه نت تشکیل شد، نت های اولیه در 5 تا 15 دقیقه اول و نت میانی در 30 دقیقه بعد قابل استشمام است.

در نهایت نت اصلی عطر در زمان زدن روی پوست باقی می ماند و تا چند ساعت می توانید عطر را استشمام کنید. با این حال، ادکلن معمولا تنها با یک نت استفاده می شود، بنابراین بوی آن به سرعت از بین می رود.

مواردی که باعث تفاوت بین عطر و ادکلن می شوند

5- شیشه ها و بطری های ادکلن معمولا متوسط ​​یا بزرگ هستند. آنها به عنوان اسپری استفاده می شوند، اما بطری عطر به اندازه کافی کوچک است که در یک جیب قرار می گیرد و آنها را قابل حمل می کند. عطرها معمولاً مانند روغن های ضروری روی پوست استفاده می شوند. این ادکلن رایحه ملایم و لطیفی دارد، بنابراین برای کسانی که به دنبال رایحه ای آرام هستند مناسب است.

6- آقایان هنگام انتخاب عطر تمایل بیشتری به خرید ادکلن دارند. زیرا رایحه سبکتر به کار رفته در ادکلن برای استفاده روزمره بسیار مناسب است. به همین دلیل در بین مردان محبوبیت دارد.

7- در مورد تفاوت در قیمت این دو محصول بهداشتی می توان گفت که عطرها گرانتر از ادکلن هستند. از آنجایی که اسانس های بیشتری در عطرسازی استفاده می شود، ارزش عطر را افزایش می دهد.

8- تفاوت دیگر این است که عطر دارای سه نت مختلف نت نهایی، نت میانی و نت اولیه است. اما ادکلن ها بیش از یک نت ندارند، زیرا بو به دلیل داشتن الکل بالا به سرعت از بین می رود.

9- درست است که ادکلن ها قیمت مقرون به صرفه ای دارند اما میزان تقلبی بودن آن ها هم بالاتری دارند. اما در عطرهای به خاطر داشتن اسانس های خالص با رایحه های متفاوتی نمی توان آن را فیک ساخت.

10- یکی دیگر از تفاوت های عطر و ادکلن در کاربرد آن است. معمولا عطرها را روی پوست اسپری می کنند اما ادکلن ها را معمولا روی پوست می مالند. البته با توجه به قوی بودن رایحه و ماندگاری طولانی مدت عطرها، لازم نیست هر بار مقدار زیادی از آن استفاده کنید.

تفاوت عطر و ادکلن در چیست؟

چگونه عطر یا ادکلن بخریم؟

اول اینکه وقتی ادکلن مورد علاقه خود را میخرید بستگی به سلیقه شما دارد. برخی از افراد جامعه از عطرهای قوی برای جلب توجه یا افزایش اعتماد به نفس استفاده می کنند.

برخی افراد تمایل به استفاده از رایحه های سبک و خنک دارند. به هر حال بو صرف نظر از قیمت عطر و ادکلن بسیار مهم است. برای خرید ادکلن یا عطر اصل سعی کنید از فروشگاههای معتبر اقدام به خرید کنید.

زیرا عاقلانه ترین راه برای خرید ابتدا تشخیص نوع پوست است. زیرا عطرهای ارزان قیمت برای همه پوست ها مناسب نیستند و به خاطر داشتن الکل زیاد ممکن است روی پوست شما اثر منفی بگذارند.

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه

تکنیک های بازاریابی و افزایش نقش مردان و زنان در جامعه، دیواری غیرقابل عبور بین عطرهای مردانه و زنانه ایجاد می کند. انتقاد از فاصله زیاد بین عطرهای زنانه و مردانه به معنای عدم وجود تفاوت بین آنها نیست. با این حال، هدف انتقاد، برچسب زدن مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و محدود کردن این ویژگی‌ها تنها به یک جنسیت خاص است، به طوری که هر نوع محصول عطری می ‌تواند به یک شکل استفاده شود.

معیارهای مردانه یا زنانگی اکثر عطرها توسط شرکت تولید کننده عطر تعیین می شود. به طور کلی از روی برچسب یا طرح می توانید تفاوت عطرهای مردانه و زنانه را تشخیص دهید، تندی، شدت، رنگ و ترکیبات به کار رفته در عطرها نیز از عواملی هستند که عطرها را بر اساس جنسیت متمایز می کنند.

عطرهای مردانه معمولاً نمونه های قوی، غنی و شدیدی هستند که از بین نت های گیاهی، چوبی، خاکستری و … استفاده می کنند.

عطر زنانه متکی به رایحه های ملایم، سبک و شیرین هستند. عطرهای زنانه از ترکیبات گلی، مرکباتی، تند و شرقی تشکیل شده اند.

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه در چیست

چگونه ادکلن سرد یا گرم را از عطر سرد یا گرم تشخیص دهیم؟

1- از طریق بسته بندی آنها می توان تشخیص داد که اگر عطر سرد است آبی است اما اگر عطر قرمز یا مشکی باشد عطر گرم است.

2- از طریق بو، وقتی عطر را استشمام می کنید، سردی و گرمی آن را حس می کنید.

3- خرید عطرهای گرم ادکلن در زمستان بسیار خوب است. همچنین بادوام است زیرا به افراد احساس گرما می دهد. در تابستان از رایحه خنک استفاده کنید.

4- خرید عطر یا ادکلن سرد حس تازگی به شما می دهد. در واقع بیشتر در فصل تابستان که هوا گرم است برای خنک نگه داشتن از این رایحه ها و در فصل سرد از رایحه های گرم تر استفاده می شود. به این نکته توجه کنید که دما در فصل سرد سال بسیار پایین است و الکل کندتر تبخیر می شود.

چگونه ادکلن سرد یا گرم را از عطر سرد یا گرم تشخیص دهیم؟

سخن آخر

اهمیت زیبایی و جذابیت باعث شد افراد از انواع عطرها برای خوشبو کردن خود استفاده کنند. مردم به طرق مختلف موفق به بدست آوردن عصاره های معطر گیاهان و حتی حیوانات شده اند که به آنها اسانس می گویند. عطرها و ادکلن ها از ترکیب مقادیر مختلف اسانس به دست می آیند. در پاسخ به این که عطر بهتر است یا ادکلن باید میزان اسانس و الکل موجود در آنها را بررسی کرد. شرکت های عطرسازی در سرتاسر دنیا معمولا عطرها و ادکلن های زنانه و مردانه را از هم جدا می کنند.

برای خرید عطر یا ادکلنی با کیفیت که بتوانید از اصالت آن مطمئن شوید و بدانید محصولی که می ‌خرید رایحه‌ای ماندگار دارد، ابتدا باید از مجموعه‌ای مورد اعتماد خرید کنید. به همین منظور فروشگاه اینترنتی روژاس انواع عطر، عطر و ادکلن را با برندهای مختلف و قیمتی مناسب به مشتریان عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *